Star Wars: The Old Republic Hungary - Vita lehetőség leendő Jedi és Sith Lovagok számára
2017. Június 25. - 10:41:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Nem érkezett meg az aktiváló e-mail?

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új népszerűségi rendszer! Infóért katt IDE!

Főoldal Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 28
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita lehetőség leendő Jedi és Sith Lovagok számára  (Megtekintve 53609 alkalommal)
Resan
RP mester
Lovag

Népszerűségi szint: 4
Resan : nincs befolyása.

Jedi Lovag

« Dátum: 2009. Szeptember 23. - 16:36:38 »

Itt érvelhettek a mellett, hogy ki miért/miért nem szereti a Jediket és a Sitheket. Emellett értelmes érvelésekkel alátámasztott vitába szállhattok egymással, hogy miért jobb az egyik oldal a másiknál.
Naplózva
Resan
RP mester
Lovag

Jedi Lovag

« Válasz #1 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 16:39:41 »

Jómagam például sosem értettem, hogy a Sitheknek pontosan mi is a célja. Mit akarnak tenni, ha "világ uralomra" kerülnek?
Naplózva
Gerbo
Ifjonc
*

Népszerűségi szint: 1
Gerbo : nincs befolyása.

« Válasz #2 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 17:07:12 »

megtartani :d
Naplózva

"Let's come the fan party" Nevet
snider_23
Ifjonc
*

snider_23 : nincs befolyása.

« Válasz #3 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 21:39:13 »

Jómagam azért vagyok inkább a sithek pátján,mert ők sokkal szabadabbak,nem kell törvények szerint élned ellentétben a jedikkel.Meg nekem valahogyan jobban bejön a villámszórás,a fojtogatás  Nevet De ugyanakkor nem vagyok azon a véleményen,hogy a sithek csak őrült,kaszabolós,csak magukra gondoló emberek.Hisz azért figyelemre méltók is egyben mert elvonultabban,sokkal titkosabban fejlesztik magukat.Gondolj bele ha te egy erőre fogékony ember vagy(tegyük fel  Mosolyog ) elmész a jedi templomba és nagy eséllyel fel is vesznek ha a próbákon megfelelsz.Na de mi van ha te sith akarsz lenni(tudom..sokan jedikből lettek sithek..de most ezt csak elviekben).Be kell járnod a galaxist,kutatnod kell míg rátalálsz egy olyan helyre ahol az erő sötét oldaláról tanulhatsz,képezheted ki magad.Kissé elvont gondolat tudom,de én mégis több fantáziát látok bennük mint a jedikben,félreértés ne essék nagyon bírom a jediket!Aztán az majd meg elválik melyikek a jobbak  Kacsint
Naplózva

"Nincs béke,Erő van."
"Nincs tudatlanság,tudás van"
Resan
RP mester
Lovag

Jedi Lovag

« Válasz #4 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 16:22:49 »

Szerintem azért jóval többet gondolnak magukra, mint másokra. Gondolj bele, a megszerzett tudást nem szívesen osztják meg mással, csak akkor ha nagyon szükséges. És Gerbo reakciójára válaszolva: Az miért jó, hogyha uralkodhatnak a világ felett. Erre jöhet a válasz, hogy bármit megtehetnek, amit akarnak. De kérdem én: Palpatine mit csinált, amikor hatalomra jutott? Ült a kis székében és nézegette a csatákat...
Naplózva
enigma
Silentium tag
Ifjonc
*

enigma : nincs befolyása.

Sith Marauder

« Válasz #5 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 07:13:13 »

Nekem a sith-ek jobban bejönnek mint a jedik, de mi 3-an 4-en fogunk elkezdeni játszani haverok, szóval ahova a tömeg húz ott indítok karit.Jedikkal sincs semmi bajom, ők is pillangóán néznek ki meg minden, de valamiért sith  Maul drága A lényeg h első kari mindenképp Lovag lesz...csak jönne már a béta  Kacsint
Naplózva
SWTOR Hungary - Fórum
« Válasz #5 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 07:13:13 »

Naplózva
Szódásszifon
RP mester
Lovag

Szódásszifon : nincs befolyása.

« Válasz #6 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 01:21:11 »

Nem volt már korábban nyitva egy ilyen topic? Tisztára Dézsvű érzésem van.
Én egyiknek sem érzem magam illetve mindekettőnek. Mivel ez a két szó közel áll egymáshoz ezért kifejtem.
Igazából szeretek a jó oldalon harcolni, a szabadság mellett, hogy ne a harag, félelem, gyűlölet és egyéb rossz tulajdonságok uralkodjanak a galaxisban. Viszont nem szeretem ha birka módjára kell követni sokakat, mert "ők megmondják, hogy mi a tuti" , ami messziről látszódik, hogy hót baromság amit csinál.

Szóval olyan Jolee-san oldom meg a dolgokat. Amit én jónak érzek, azt teszem, és igyekszem másoknak segíteni a saját módszereimmel. (Sötét oldali erőket nem használok.)
Naplózva

szotor.blogspot.hu
Resan
RP mester
Lovag

Jedi Lovag

« Válasz #7 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 16:18:14 »

De ne feledjük, hogy Jolee mindig a Köztársaság oldalán állt. És azt sem, hogy a Jedik a Köztársaságot hívatottak szolgálni, nem pedig annak vezetőjét, aki tegyük fel birka módjára akarja irányítani, vagy éppen manipulálni az embereket. Ezért is vagy most egyszerűbb helyzetben, hiszen háború van, így tehát eldöntheted, hogy véded, vagy esetleg támadod a Köztársaságot.
Naplózva
Ben Starwind
RP mester
Padawan

Népszerűségi szint: 3
Ben Starwind : nincs befolyása.

Jedi Konzulens

« Válasz #8 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 17:56:07 »

Ez így van.Marha egyszerű,van két hatalom és aztán mindenki eldöntheti,hogy melyik és miért áll hozzá közelebb illetve melyik eszmével tud jobban azonosulni.Ha szimpatikus számodra a köztársaság,a béke,szabadság,stb...
akkor azért harcolsz majd,hogy mindezt megvédd a sith-ektől és ugyanez igaz fordítva is.
Szóval olyan Jolee-san oldom meg a dolgokat. Amit én jónak érzek, azt teszem, és igyekszem másoknak segíteni a saját módszereimmel.

Egyébként a smuggler kaszt szerintem tökre ilyen...
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 28. - 18:01:31 írta Ben Starwind » Naplózva

"No one deserves execution, no matter what their crimes."
                                                  /Bastila Shan/
Resan
RP mester
Lovag

Jedi Lovag

« Válasz #9 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 18:54:29 »

Jolee szerintem nem olyan, mint egy csempész. Ő követte a Jedik útját, annak ellenére, hogy saját bevallása szerint azok elárulták őt. Tehát ő osztotta a Rend legtöbb kijelentését és cselekedetét, s e szerint élt, csak volt egy pár dolog (cölibátus->konkrétabban, hogy a szerelem a Sötét Oldal felé visz.) amit ő nem úgy gondolt.
Naplózva
Ben Starwind
RP mester
Padawan

Népszerűségi szint: 3
Ben Starwind : nincs befolyása.

Jedi Konzulens

« Válasz #10 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 19:39:29 »

Ja vágom,én sem úgy értettem,hogy Jolee olyan mint egy csempész,csak arra próbáltam utalni,hogy a csempész kaszt elég jól demonstrálja azt a fajta  játékstílust amiről szifon beszélt.Ami természetesen egyáltalán nem baj. (nekem nem dirigál senki,azt teszem amit jónak látok...)
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 28. - 19:41:18 írta Ben Starwind » Naplózva

"No one deserves execution, no matter what their crimes."
                                                  /Bastila Shan/
Resan
RP mester
Lovag

Jedi Lovag

« Válasz #11 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 16:26:54 »

Ja így már értem. Egyébként pont most jutott eszembe, hogy Jolee csempészkedett is Jediként, mondjuk ő akkor is az ártatlanokat szolgálva tette ezt. Mosolyog
Naplózva
Szódásszifon
RP mester
Lovag

Szódásszifon : nincs befolyása.

« Válasz #12 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 00:57:39 »

De ne feledjük, hogy Jolee mindig a Köztársaság oldalán állt. És azt sem, hogy a Jedik a Köztársaságot hívatottak szolgálni, nem pedig annak vezetőjét, aki tegyük fel birka módjára akarja irányítani, vagy éppen manipulálni az embereket. Ezért is vagy most egyszerűbb helyzetben, hiszen háború van, így tehát eldöntheted, hogy véded, vagy esetleg támadod a Köztársaságot.

Lehet, addig míg el nem ment a Kashyykra. Utána már csak a saját dolgát tette odalent, ami a megéléshez kellett.
A köztársaságnak segítettek a Jedik, fenntartani a békét valóban, de azt is elmondta egy történetben, hogy miért csalódott a Jedi Rendben, egy rövid történettel a rosszul látó Jedi Mesterről.
Egyébként igaz az a része a csempésznek, hogy egyedül van, és önmagának parancsol, viszont továbbiakban, hogy elsőnek megpróbálja a száját "használni" a problémamegoldáshoz, nemigazán a Jolee féle egyénekre vall. Ő inkább a jó fejvadászt tudnám rárakni -ami leszek én is. Mert, egyedül oldja meg a dolgokat (többnyire), saját eszközeivel, saját erkölcsi értékei vannak, és elsőnek lő, aztán kérdezz ( a csempésszel ellentétben).
És attól jó oldali egy fejvadász, hogy azokat a célpontokat vadássza le akik élvezetből ölnek, illetve megakadályozza, hogy még több ember szenvedjen el egy bizonyos kárt.

Lehet hogy nem tiszta elsőre, szóljatok megírom mégegyszer, csak már alig látom a monitort.
Naplózva

szotor.blogspot.hu
Resan
RP mester
Lovag

Jedi Lovag

« Válasz #13 Dátum: 2009. Október 02. - 17:44:06 »

Szerintem a Kashyyykon sem "csak" a saját dolgával törődött. Nagyon érdekelték a wookiek. És a Köztársasághoz való hűsége nem hagyott alább, csak éppen meditált a dolgokon egy negyven évet.Mosolyog Mondjuk nekem Jolee karaktere volt az egyik, ami a legjobban tetszett. Nagyon jó története van, bölcs, "fanyar" humor, ami szerintem tökéletesen illett hozzá.
Naplózva
Resan
RP mester
Lovag

Jedi Lovag

« Válasz #14 Dátum: 2009. Október 02. - 17:48:47 »

Ja és Jolee erkölcsi értékei: hát bocs, hogy így ellenkezem, de ott is inkább a Jedi véna látszott benne, mert a Kashyyykon még meg is kért, hogy az egyik ügyet ne vérontással rendezd le, hanem próbáld meg másképp. Jolee inkább ilyen "bővített" személyiség, mert abban viszont igazad van, hogy voltak saját, a Jediktől eltérő gondolatai a már rögzült erkölcsi normák mellett.
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 ... 28
  Nyomtatás  

Ugrás: